W naszej ofercie znajdziecie Państwo

Opaski ślimakowe
Wśród najważniejszych zalet ślimakowych opasek zaciskowych wymienia się: wzdłużne wyprofilowanie boków kopułki, a także umieszczenie rowka wewnątrz kołnierza śruby. W ten sposób uzyskano doskonałe dopasowanie do zazębienia się w nim przedniej krawędzi obudowy. Te udoskonalone rozwiązania sprawiają, że śruba, która przesuwa taśmę jest odporna na siły próbujące zmienić jej położenie. Dodatkowym atutem jest to, że obejmy zaciskowe, posiadając wygięte za zewnątrz krawędzie taśmy, stanowiąc specjalną formę zabezpieczenia, która chroni węże, rury, przewody itp. przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Charakterystyczną cechą tak wysokich wygięć jest to, że w trakcie nawet silnych drgań elementu, taśma nie powoduje najmniejszych uszkodzeń.
Zakres średnicy roboczej wynosi od Ø12,0 mm do średnica maksymalna według życzeń klienta.

Opaski ślimakowe mini
Obejmy te w stosunku do reszty oferowanych przez nas produktów cechuje wyjątkowo mały rozmiar opaski a tym samym zakres średnicy roboczej. Może on wynosić od 6,0 mm do 27,0 mm. Szerokość taśmy opinającej wynosi 7,5 mm. Produkt wykonany jest z taśmy stalowej nierdzewnej o dużej wytrzymałości.

Wyrób, podobnie jak modele o większej średnicy, posiada tłoczenie na gwint śruby, umożliwiające swobodne wykorzystanie całej średnicy roboczej.

Dodatkowo opaski te posiadają wygięte na zewnątrz krawędzie, przez co nie dochodzi do jakichkolwiek uszkodzeń węży, rur, przewodów i innych elementów, na które założona jest opaska.

Ślimakowe opaski kwasoodporne
Podstawową zaletą ślimakowych opasek zaciskowych jest wzdłużne wyprofilowanie boków kopułki oraz rowek usytuowany po wewnętrznej stronie kołnierza śruby. Jest on idealnie dostosowany do zazębienia się w nim przedniej krawędzi obudowy. Dzięki tym udoskonaleniom śruba przesuwająca taśmę nie ulega żadnym siłom mającym wpływ na zmianę jej położenia. Ponadto obejmy posiadają specjalne zabezpieczenie w postaci wygiętych na zewnątrz krawędzi taśmy, niedopuszczające do jakichkolwiek uszkodzeń węży, rur, przewodów itp. Wygięcia te są tak wysokie, że nawet podczas dużych drgań elementu taśma nie powoduje żadnych uszkodzeń.Opaski wykonane są z kwasoodpornej taśmy stalowej gat. 1.4301 o szerokości 9,0 mm, spełniają wymagania odporności na działanie warunków atmosferycznych, oraz środowisk agresywnych chemicznie.
Zakres średnicy roboczej wynosi od Ø12,0 mm do średnica maksymalna według życzeń klienta.

Opaski ślimakowe wzmocnione są opaskami o najwyższej wytrzymałości w programie produkcji opasek. Gwarantują wysoką szczelność połączenia przewodów elastycznych z tworzyw sztucznych oraz gumowych zbrojonych siatką stalową.

Opaska wykonana jest z taśmy o grubości 0,8 mm i szerokości 12,0 mm. Sześciokątny łeb śruby z gwintem ślimakowym w połączeniu ze wzmocnioną budową zamka sprawia, że maksymalny moment napinający jest trzykrotnie większy w porównaniu ze standardowym wykonaniem opaski. Wszystkie elementy wykonane są ze stali nierdzewnej.